OTOZ Animals Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce / koło Wejherowa Dąbrówka Młyn 30, 84-242 Luzino

TULUŚ

  • W typie rasy: mieszaniec
  • Wiek: dorosły
  • Płeć: samiec
  • Wielkość:  średni
  • Znaleziony: INTERWENCJA
  • Sterylizacja/ kastracja:  NIE
  • Szczepienia: TAK
  • Posiada czip: TAK
  • Akceptuje koty:  NIE SPRAWDZONO
  • Akceptuje inne psy: NIE SPRAWDZONO
Kategoria:

Opis

Tuluś 

Nasz przyjaciel Tuluś.

Chcesz poznać jego historię ?
Był mały, śliczny i z pewnością bardzo słodki. Ale rósł jak każdy szczeniak, czasem pewnie nasiusiał na podłogę i pogryzł coś czego nie powinien. Wciąż radośnie i głośno zaczepiał do zabawy co zrobiło się uciążliwe dla „właścicieli”. Nie wystarczyło miłości ani miejsca w domu dla wymagającego uwagi psa.

Tuluś trafił na łańcuch nieopodal domu. Nie był już słodkim szczeniakiem więc samotnie siedział pod drzewem aż ktoś z sąsiadów podarował mu schronienie – budę w której mógł się schować i przespać noc.

Niestety właściciel zapomniał nawet założyć mu obroży. Łańcuch oplatał jego szyję a przetarciom miała zapobiec reklamówka owinięta wokół zaciśniętej uwięzi. Tuluś bronił swojej twierdzy choć w głębi duszy wciąż był dzieckiem, które straciło wszystko co tak bardzo kochało.

Pomoc nadeszła w samą porę. Choć Tuluś nie okazywał radości i wciąż nieufnie spoglądał w naszą stronę – został zabrany przez inspektorów OTOZ Animals z „domu”. Pierwsze chwile w schronisku nie były łatwe. Schowany w kąt schroniskowej klatki nie dopuszczał nas do siebie, bronił swojej prywatności i trzymał nas na dystans. Nie daliśmy za wygraną, godziny spędzone w jednym kojcu, wyciągnięta dłoń pachnąca smakołykiem, ciepły cichy głos … to wszystko zaowocowało wspaniałą współpracą i zaufaniem.

Każdego dnia Tuluś coraz bliżej podchodził do opiekuna. Z czasem zaczął radośnie machać ogonkiem na nasz widok a jego oczy błyszczały za każdym razem kiedy miał okazję przytulić się do człowieka.

Wyczekiwał kolejnego spotkania. Nadal wyczekuje z nadzieją na ciekawy spacer. Poznaje już głos i zapach ulubionego opiekuna z radością podąża jego śladem na spacerowych ścieżkach. Tuluś odzyskał w sercu szczeniaka. Teraz czas aby zaufał innym. Psiak rozpoczął już pracę z wolontariuszami, każdego dnia rozkwita.

Szukamy dla niego najwspanialszego domu na świecie, szukamy rodziny, która podaruje mu serce, czas i miłość której tak bardzo potrzebuje.

Serdecznie zapraszamy na wspólny spacer z psiakiem, być może już na pierwszym spotkaniu skradnie Ci serce a może będzie potrzebował trochę więcej czasu ? Nie chcemy Ci nic obiecywać – jemu obiecaliśmy spokojne życie i dużo miłości. Chcemy dotrzymać słowa.

 

Nie możesz adoptować przyjaciela?
Zostań wirtualnym opiekunem.

Adopcja wirtualna

Kontakt:
OTOZ Animals Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce / koło Wejherowa
Dąbrówka Młyn 30, 84-242 Luzino
tel. biuro adopcyjne: 607-540-557
adres e-mail: dabrowka@otoz.pl

Godziny pracy biura adopcyjnego:
W okresie wiosna–lato: poniedziałek–niedziela  10:30 –18:00
W okresie jesień–zima: poniedziałek–niedziela  10:30 –17:00

preloader