Pako

 

 

 

 

Zobacz jak zmienia się życie psów uratowanych przez inspektorów OTOZ Animals .

Pako kilka dni po przyjęciu do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa.

Pako był jednym z wielu psów, które całe swoje życie poświęcił człowiekowi. Był stróżem, przyjacielem i wiernym kompanem. Do czasu aż stał się niepotrzebnym balastem, który sprawia tylko kłopot. Stróża wymieniły kamery przemysłowe a „przyjaciel” jakby zapomniał o jego istnieniu. Pako z dnia na dzień tracił siły i wiarę w to, że będzie lepiej. Jego słabe ciało zaczęło się poddawać. Choroba skóry postępowała a on sam coraz bardziej oddalał się od człowieka … bał się kolejnego rozczarowania.
Pako otrzymał nowe życie, trafił pod skrzydła schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa. Jego obecny stan w ogóle nie przypomina tego wystraszonego, łysiejącego psa z czasu kiedy do nas trafił. Od samego początku wiedzieliśmy, że jest to psiak, któremu trzeba uleczyć ciało i duszę. O ile łysiejące placki na skórze zaczęły pięknie zarastać, a sam Pako w oczach mężniał, o tyle zaufania musiał nauczyć się na nowo. Bał się wszystkiego i bezpiecznie czół się jedynie w swoim schroniskowym kojcu. UDAŁO SIĘ !!!! Dziś Pako dumnie przemierza spacerowe ścieżki i kradnie serca wolontariuszy. Swoją postawą wzbudza respekt a sercem wkrada się cichutko w łaski wszystkich odwiedzających. Pako odnalazł również przyjaźń za schroniskowymi kratami. Z mieszkającą wraz z nim starszą owczarką Szariką tworzą duet idealny. On duży, silny – obrońca, ona skromna, łagodna starsza Pani.
Do szczęścia brakuje im tylko własnego kąta i ludzi, którzy obdarzą je miłością troską i zaufaniem. Całym sercem pragniemy znaleźć im nowy dom. Bardzo liczymy na pomoc w jego poszukiwaniach. Nie możesz adoptować ? –Udostępnij siła facebooka jest ogromna. To dzięki Wam i waszym udostępnianiom znajdujemy nowe domy dla naszych podopiecznych.

Link do albumu Szariki – sunia trafiła do schroniska po śmierci ukochanego właściciela, jest wspaniałą 10 letnią psią „damą”
https://www.facebook.com/media/set/…
( cudownie byłoby aby oba psiaki zamieszkały razem, ale nie zamykamy drogi do szczęścia żadnemu z nich …)
Kontakt w sprawie adopcji :
OTOZ „Animals”
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt
w Dąbrówce / koło Wejherowa
Dąbrówka Młyn 30, 84-242 Luzino
tel. biuro adopcyjne: 607-540-557
pon-niedz.. 10.30 – 18.00
adres e-mail: dabrowka@otoz.pl
www.schroniskodabrowka.plki/

Posted in Znalazły dom.