Łańcuch i mróz to dramat dla wiejskich psiaków.

Dziurawa, nieocieplona buda była schronieniem tylko dla matki.

Dramatyczne warunki psów uwięzionych na łańcuchach zastali nasi inspektorzy na jednej z interwencji. Mróz, strach i głód towarzyszyły psiakom każdego dnia. Dwie, młode jeszcze suczki dostały wyrok dożywotniej kary na uwięzi od swojego „właściciela” Wyziębione i bardzo wystraszone psiaki czekały na pomoc. W miskach była tylko zamarznięta woda, niewiadomo jak często widywały człowieka w swoim życiu. Młodsza przykuta do drzewa nie miała nawet swojej budy. Nie zasłużyła na osłonięte od wiatru, mrozu i śniegu schronienie.

Kolejne łańcuchy zostały zerwane i kolejne psie życie odmienione. Suczki zostały odebrane interwencyjnie przez naszych inspektorów. Dziś już są bezpieczne i cieszą się z wolności jaką otrzymały. NIGDY już nie poznają ciężaru łańcucha ani nie będą walczyć z mrozem i głodem. W schronisku otrzymały nowe życie i nowe imiona. Patagonia ( starsza) oraz Alvika ( młodziutka jeszcze sunia – psie dziecko) odwdzięczają się za pomoc każdego dnia. Radośnie merdają ogonkami na nasz widok. Szczęście jakie bije z tych dwóch psich serc daje nam ogromną siłę i wiarę w to, że zmieniamy ich świat na lepsze. Patagonia została już wysterylizowana, obie zaszczepione i zaczipowane czekają na nowy dom i kochających właścicieli.

Bardzo prosimy o pomoc w poszukiwaniu nowych domów dla dziewczynek oraz serdecznie zapraszamy na wspólny spacer z psiakami.

Kontakt w sprawie adopcji :

OTOZ „Animals”
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt
w Dąbrówce / koło Wejherowa
Dąbrówka Młyn 30, 84-242 Luzino
tel. biuro adopcyjne: 607-540-557
pon-niedz.. 10.30 – 17.00
adres e-mail: dabrowka@otoz.pl
www.schroniskodabrowka.pl

Dla osób, które pragną wesprzeć finansowo schronisko w Dąbrówce
numer konta schroniska : tytułem „Datek na schronisko”
PKO BP: 74 1020 1853 0000 9602 0068 7616
Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom!

Posted in Znalazły dom.