Dramat psów odbywał się za zamkniętymi drzwiami komórki gospodarczej.

Dramat psów odbywał się za zamkniętymi drzwiami komórki gospodarczej.

Prosimy o pomoc https://pomagam.pl/7ccchvgd

10 psów trafiło pod opiekę OTOZ Animals w Dąbrówce w wyniku przeprowadzonej przez nas interwencji. Niedożywione, spragnione i zamknięte w ciemnej komórce czekały na cud. Oczom naszych inspektorów ukazał się obraz trudny do opisania. Komórka wypełniona odchodami a wśród nich 5 szczeniąt i 5 dorosłych psów. Na ciele każdego z nich można policzyć kosteczki, choć długa sierść skrzętnie zakrywa smutną prawdę. Zapchlone, zarobaczone i brudne … Psy nie były wypuszczane bo jak twierdzi właścicielka – „Rozchodzą się po wsi i tylko problem z nimi”.
Wszystkie psiaki zostały odebrane i są już bezpieczne pod naszymi skrzydłami. Mają opiekę weterynaryjną i dużo miłości. Maluchy powoli przygotowywane są do adopcji. Będziemy szukać im odpowiedzialnych domów, pełnych miłości i ciepła, aby szybko zapomniały o swojej przeszłości i mogły cieszyć się szczenięcą radością. Starsze psiaki po zakończonej kwarantannie, kiedy osiągną odpowiednią do swojej wielkości i rasy wagę, również będą szukać nowych kochających domów.

Pomóż nam pomagać … rocznie do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa trafia ponad 1000 zwierząt, wiele z nich wymaga specjalistycznego karmienia i długotrwałego leczenia. Są też takie, które w swoim życiu przeszły prawdziwe piekło. Robimy wszystko, aby jak najszybciej zapomniały o smutnej przeszłości i mogły cieszyć się z każdego dnia.

Psiaki przebywają obecnie pod opieką schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa.

Muszą być pod stałą kontrolą weterynaryjną.
*Psy musza mieć wykonanie podstawowe badania krwi : biochemia, morfologia.
* Muszą być poddane zabiegom sterylizacji i kastracji.
* Muszą być poddane profilaktyce (cykliczne odrobaczenie, odpchlenie)
Musza być też objęte dietą wysokowartościową, z dodatkiem witamin.
( Karma Sensitive) plus suplementy diety i witaminy dla psów(Flawitol, Canvital, Multi Vit Canis)

Psy uratowane interwencyjnie wymagają odpowiedniego żywienia i diagnostyki . Często również zabiegów weterynaryjnych i operacji ratujących życie. Bardzo prosimy o pomoc w wykarmieniu i utrzymaniu uratowanych zwierząt.

Dowolny datek można przekazać za pośrednictwem https://pomagam.pl/7ccchvgd lub przesłać na konto schroniska z
Numer konta : PKO BP: 74 1020 1853 0000 9602 0068 7616 z dopiskiem dramat zwierząt

OTOZ ANIMALS
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
w Dąbrówce k. Wejherowa
Dąbrówka Młyn 30,
84-242 Luzino

Posted in Uncategorized.