Logo 1%, pobierz nasz darmowy program do rozliczeń PIT i pomagaj zwierzętom!

Twój jeden procent ratuje życie zwierząt!

OTOZ Animals prowadzi 8 schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Środki jednoprocentowe i darowizny otrzymane od darczyńców pozwalają nam polepszyć warunki bezdomnych zwierząt w prowadzonych przez nas schroniskach w: Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Dąbrówce koło Wejherowa, Słupsku, Iławie oraz Oświęcimiu. Wspieramy finansowo również schronisko w Bydgoszczy.

W 2014r. uratowaliśmy i znaleźliśmy nowe domu dla  5185 psiaków   i  2840 kotów            

Współpracujemy i wspieramy finansowo również Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Jelonkach.

Pozyskiwane dzięki Państwa życzliwości środki służą przede wszystkim modernizacji i utrzymaniu schronisk OTOZ Animals oraz ratowaniu życia skrzywdzonych zwierząt.

Stale dążymy do poprawy, jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę.

Istotne znaczenie dla naszej działalności ma Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, który interweniuje w sprawach dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.

Inspektoraty OTOZ Animals, których liczba w miastach wzrosła do 26, przeprowadziły w 2014 r. 3553 interwencje poprawiające warunki bytowe i często ratujące życie zwierząt. Trafiające do nas zwierzęta przechodzą nieraz prawdziwą metamorfozę w naszych schroniskach.

Cygan – owczarek niemiecki, głodzony przez właściciela, został odebrany z zaawansowaną chorobą skóry, miał liczne wyłysienia na ciele, można było mu policzyć wszystkie żebra. Obecnie jest już w nowym domu, nabrał masy, odrasta mu sierść i ponownie przypomina owczarka.

Ralfi całe życie spędził na łańcuchu. Kolczatka, na której był trzymany, zdążyła mu wrosnąć w skórę, powodując jednocześnie głębokie zainfekowane rany. Obecnie pies jest w pełni wyleczony, towarzyski i radosny.

Daisy została pobita przez swojego właściciela i wrzucona do piwnicy, gdzie miała czekać na śmierć. Suczka było tak zmasakrowana, że przez długi czas trzeba było walczyć o jej życie. Obecnie jest już w nowym domu, gdzie czuje się szczęśliwa.

 

W 2014 roku, po długotrwałych procesach, wywalczyliśmy wiele wyroków skazujących za przestępstwo znęcania się nad zwierzętami. Zakończyła się m. in. sprawa dotycząca szczeniaka Brando.

Brando przez długi czas był torturowany i zastraszany przez swojego właściciela. Szczeniak pobyt u opiekuna przypłacił złamaniem kości udowej. Właściciel został skazany na pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Brando został poddany rehabilitacji w schronisku w Oświęcimiu i wydany do adopcji.

Rozpoczął się również proces hodowcy spod Braniewa, który trzymał zwierzęta gospodarskie, głównie konie w rażąco nieodpowiedzialnych warunkach. Oprócz zarzutu znęcania się nad zwierzętami, usłyszał także szereg innych, m. in. kradzieży, fałszowania dokumentów oraz nielegalnego posiadania amunicji.

Inspektorzy OTOZ Animals angażują się również w akcje edukacyjne. Przeprowadziliśmy szereg spotkań w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, w ramach, których dzieci uczymy miłości do zwierząt.

W 2014 roku przeprowadziliśmy również wiele szkoleń dla lokalnych komend Straży Gminnych i Policji. Poruszane w nich były kwestie interpretacji przepisów, jak również metodyki działania w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia zwierząt.

Dzięki wsparciu darczyńców w dalszym ciągu modernizujemy nasze schroniska. W  ubiegłym roku sztandarowym projektem, który został zrealizowany przy olbrzymim zaangażowaniu finansowym Urzędu Miasta w Gdyni, było zbudowanie nowego, ocieplanego pawilonu dla zwierząt w Schronisku „Ciapkowo” w Gdyni.

Kontynuujemy w dalszym ciągu nasze coroczne akcje: „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, „Adoptując mnie ratujesz mi życie” – rezultatem, których jest duża liczba adopcji oraz poprawa komfortu zwierząt w schroniskach, a także akcje: „ Zerwijmy łańcuchy”, „Jedenaste – nie porzucaj” – zwracające uwagę na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych.

Dalej trwa również batalia o kwestię tzw. uboju rytualnego. Kontynuujemy walkę o ukaranie winnych uśmiercenia zwierząt bez uprzedniego ogłuszenia, do którego doszło w 2013 r. w Bohonikach podczas obchodów święta Kurban Bajram.

Do istotnych problemów związanych z prawem ochrony zwierząt dołączyła również kwestia planowanej i budzącej kontrowersje ustawy w zakresie zwierząt doświadczalnych. W listopadzie współorganizowaliśmy demonstrację w Warszawie, aby zamanifestować sprzeciw wobec obniżenia standardów ochrony zwierząt wykorzystywanych w eksperymentach.

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za pomoc i wrażliwość wobec skrzywdzonych zwierząt i wciąż liczymy na Państwa zaangażowanie.

Prosimy serdecznie o przekazanie 1 procenta dla  zwierząt w schroniskach.

KRS 0000069730

Posted in Uncategorized.